Przewodnik: ks. Paweł Jędrzejski 


ZAPISY NA TEGOROCZNĄ PIELGRZYMKĘ:
1. PARAFIA P.W. ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W KĄTACH WROCŁAWSKICH
ul. Kościelna 2, 55-080 Kąty Wrocławskie, ks. Paweł Jędrzejski, tel. 71 3166673, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. PARAFIA P.W. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W STRZELINIE
ul. Św. Floriana 2, 57-100 Strzelin, ks. Wiesław Wawrzynów, tel. 71 3920878.
https://www.facebook.com/groups/183518828387523/

Będzie także autokar z Kątów do Wrocławia (2.08) i powrotny z Częstochowy do Kątów (10.08) (więcej informacji przy zapisach)


Bagaże składamy 2 sierpnia od godz.5.30 do 5.55, ul. św. Marcina przy pomniku Papieża Jana XXIII, przy znaku grupy 7.
WAŻNE! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy
ZAPISY także w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w D.A. "Wawrzyny"- Wrocław, ul. Bujwida 51 w dniach: Od 30.07 do 1.08. w godz. od 11.00 do 17.00, inf. Tel. 71 328-47-68 a także na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

To właśnie częścią "siódemki" jest niemiecka "dziesiątka". Pielgrzymi zza naszej zachodniej granicy podążają na Jasną Górę regularni od kilku lat.  

Kąty Wrocławskie, Strzelin, Wiązów oraz Wrocław Nowy Dwór - głównie wierni parafii z tych dekanatów tworzą gr. 7. - W naszej grupie realizuje się budowanie międzynarodowej jedności. To dzięki temu, że od lat idzie z nami ok. 20 osób z Niemiec, głównie młodych - mówi ks. Paweł Jędrzejski, przewodnik. Podkreśla, że w związku z przypadającą w tym roku 50. rocznicą pojednawczego listu biskupów polskich do niemieckich to wspólne pielgrzymowanie ma dodatkową wymowę.

W związku z sytuacją program dnia jest w "siódemce" dwujęzyczny. - Staramy się umożliwić im pełny udział w pielgrzymce. Stąd również i oni prowadzą modlitwy, czy słuchają konferencji po niemiecku - wyjaśnia przewodnik.

Oczywiście i w "siódemce" nie brakuje radości i śpiewu. Podobnie jak w wielu innych bardzo zróżnicowany jest także przekrój wiekowy pątników. Faktem, na który zwraca uwagę ks. Paweł jest... pozapielgrzymkowa działalność zaangażowanych w tworzenie grupy. Jest to związane przede wszystkim z tym, że w poprzednich latach "seledynki" (nazwa pochodzi od koloru znaku grupy) były najmniejsze w całej kolumnie pielgrzymkowej.

- Organizujemy akcje promocyjne, jak "słodka niedziela", spotykamy się regularnie przez cały rok. Chcemy w ten sposób zbudować wspólnotę nie tylko na czas sierpniowego wędrowania i zachęcić do dołączenia do nas. Efekt był widoczny w październiku ubiegłego roku podczas Pielgrzymki Trzebnickiej. Grupa urosła do ponad 300 osób - wyjaśnia ks. Jędrzejski. Liczy jednocześnie, że 2 sierpnia pod katedrą pojawi się ok. 100 pątników gotowych podążać na Jasną Górę pod szyldem "siódemki".