Zapisy

 Zapisy powinny być dokonane w parafiach do końca lipca bieżącego roku, a od 30 lipca do 1 sierpnia w godz. od 11.00 do 17.00 w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – Wrocław, ul. Bujwida 51 lub telefonicznie (71 328 47 68).

Dodatkowe informacje w sprawach pielgrzymki można uzyskać drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

INFORMACJE OGÓLNE

Pielgrzymka wyruszy z katedry wrocławskiej 2. sierpnia 2016 r. (wtorek) o godz.6.00. Przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej zaplanowane jest na 10. sierpnia 2016 r. (środa) o godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na wałach odprawiona zostanie o godz. 11.00.

W Pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto zobowiąże się spełnić następujące warunki:

  • zapisze się w swojej parafii (szczegóły u ks. duszpasterzy) lub w Duszpasterstwie Akademickim do końca lipca br. (przy zapisach prosimy o wybranie grupy).
  • powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu
  • przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych
  • będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników
  • przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania (m. in. zadba o skromny strój),
  • osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim.

Koszty pielgrzymki wynoszą:

dla dzieci i młodzieży do ukończenia gimnazjum włącznie – 85 zł, dla pozostałych uczestników – 95 zł. W przypadku uczestnictwa co najmniej trzech osób z jednej rodziny (np. brat, siostra i rodzice) przewidziane są zniżki.

 

Bagaże (podpisane z adresem i numerem grupy) oddajemy w miejscach i terminie ustalonym indywidualnie dla każdej grupy z Księdzem Przewodnikiem przy zapisach.

Należy zabrać ze sobą: dokumenty, książeczkę do nabożeństwa, różaniec, śpiewnik, notatnik, kilka zmian bielizny osobistej, dwie pary dobrze rozchodzonego obuwia, skarpety wełniane i bawełniane, nakrycie głowy, płaszcz od deszczu, namiot, materac albo karimatę, śpiwór lub koce, kubek i łyżkę. Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętaj, aby mieć przy sobie informację o stale przyjmowanych lekach i dokument potwierdzający Twoje ubezpieczenie zdrowotne. Wszystkie rzeczy trzeba zapakować w worki foliowe. Na trasie jest możliwość zaopatrzenia się w chleb oraz w podstawowe  artykuły spożywcze.