INFORMACJE I MATERIAŁY DLA PRASY

Informacje w sprawie pielgrzymki można uzyskać telefonicznie pod numerem 71 328-47-68 (do 1 sierpnia).

RZECZNIK PIELGRZYMKI ks. Tomasz Płukarski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 603 999 703

Gł. Koordynator  Służb Pielgrzymkowych Pan Wiesław Wowk tel. 608 09 57 57 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Materiały graficzne Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej

Logo naszej pielgrzymki do pobrania   wersja oficjalna

Baner Pielgrzymka 2016  Pobierz baner Pielgrzymki 

Oficjalny plakat tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę Pobierz plakat

 

Informacje dla mediów – PIELGRZYMKA  2016

Zapisy w parafiach:

Od 15 czerwca do końca lipca we wszystkich parafiach w Archidiecezji Wrocławskiej. Więcej informacji u duszpasterzy i księży proboszczów.

Zapisy w Centralnym Biurze Informacji Pielgrzymkowej:

Zapisy od 30.07 do 1.08. br. w godz. od 11.00 do 17.00 w Centralnym Biurze Informacji Pielgrzymkowej w Duszpasterstwie Akademickim "Wawrzyny " - Wrocław, ul. Bujwida 51 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon do biura w sprawie pielgrzymki: 71 328 47 68 lub  71 725 67 20  lub kom. 608 09 57 57

Konferencja prasowa:

Wszystkie media zainteresowane tegoroczną pielgrzymką zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się 31 lipca o godz. 13.00 w Duszpasterstwie Akademickim "Wawrzyny" (ul. Bujwida 51, Wrocław).

Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać materiały dotyczące tegorocznej pielgrzymki, prosimy o kontakt mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Termin pielgrzymki:

Pielgrzymka wyrusza 2 sierpnia 2016 (wtorek) o godz. 6.00 z katedry wrocławskiej. Przybycie na Jasną Górę planujemy na 10 sierpnia (środa) o godz. 9.30 – orientacyjny czas wejścia pierwszej grupy.

Msza święta na zakończenie pielgrzymki rozpocznie się na wałach Jasnogórskich o godz. 11.00.

Hasło tegorocznej pielgrzymki:

Tegoroczne rekolekcje w drodze przebiegać będą pod hasłem: „MIŁOSIERDZIE W UCZYNKACH”  w terminie 2.-10.08.2016r.

Czym jest pielgrzymka?

Pielgrzymka to coroczne sierpniowe rekolekcje w drodze. Wychodzimy z Wrocławia 2 sierpnia, by po dziewięciu dniach marszu i pokonaniu ok. 230 km wejść do Częstochowy. Pielgrzymka jest zasadniczo namiotowa. Miejsca na kwaterach otrzymują tylko chorzy i ludzie starsi.

Pielgrzymka to nie tylko modlitwa i zmęczenie, ale też radość, wspaniała atmosfera i nowe, trwałe przyjaźnie. To tylko 9 dni, ale zapamiętasz je na zawsze.

Trasa pielgrzymki:

Pielgrzymi pokonują następującą trasę:
Wrocław - Trzebnica - Oleśnica - Namysłów - Wierzbica Górna - Kluczbork - Borki Wielkie - Bór Zapilski - Częstochowa Zacisze - Jasna Góra.
Trasa pielgrzymki dzieli się na dziewięć etapów, a jej całkowita długość wynosi około 230 km. Prowadzi ona głównie poprzez wsie, lasy i polne drogi.

Trasa szczegółowa pielgrzymki w 2016

Uwaga!
Miejsca podane są orientacyjne i mogą ulec zmianie (np. ze względu na pogodę lub remont trasy).

(O) – odpoczynek, (M) - odpoczynek z Mszą Św., (N) - nocleg

02.08.2016 - Wrocław ul. Katedralna (godz.6.00), Św. Marcina, pl. Bema, B. Prusa, Kilińskiego, Niemcewicza, Ołbińska, ul. Trzebnicka, most Trzebnicki, ul. Żmigrodzka, ul. Kamieńskiego - Krzyżanowice (O) - Psary - Malin (M) - Wisznia Mała - Wysoki Kościół (O) - Machnice - Trzebnica (N)

03.08.2016 - Trzebnica (M) - Głuchów Górny - Boleścin (O) - Krakowiany - Węgrów - Jaksonowice (O) - Dobrzeń - Dobra - Jenkowice (O) - Oleśnica (N)

04.08.2016 - Oleśnica - Ligota Wielka - Smolna - Karwiniec (M) - Młokicie – Lubska- Dębnik(O) - Namysłów (N)

05.08.2016 - Namysłów - Siemysłów (M) -Wielołęka (O) - Wierzbica Górna (N)

06.08.2016 - Wierzbica Górna - Ligota Wołczyńska - Wołczyn boisko (O) - Smardy Górne (O) - Kluczbork (M i N)

07.08.2016 - Kluczbork - Chocianowice (O) - Stare Olesno (O) - Wojciechów - Olesno (św. Anna) (M) - Borki Małe - Borki Wielkie (N)

08.08.2016 - Borki Wielkie - Stany - Górki (O) - Wrzosy - Dąbrowa Górna – las za Dądrową (M) - Nowiny - Bór Zapilski / Czarna Wieś (N)

09.08.2016 - Bór Zapilski / Czarna Wieś - Puszczew - Cisie (O) - Blachownia- „Górka przeprośna” (M) - Łojki - Częstochowa Gnaszyn Górny (O) - Częstochowa Kawodrza Górna - Częstochowa Zacisze (N) ul. Kościelna (kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego) - nocleg na terenie Częstochowy

10.08.2016 - Częstochowa Zacisze - Jasna Góra (trasą wejścia nr 7)
ul. Kościelna (kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego) - Aleje Najświętszej Mari Panny - Jasna Góra
Przewidywane wejście do kaplicy cudownego obrazu Matki Boskiej o godz. 9.30 (pierwsza grupa). Msza św. na wałach o godz. 11.00

INFORMACJE DLA WROCŁAWIAN
Pielgrzymi wyruszą spod katedry wrocławskiej 2 sierpnia o 6.30. Na trasie, którą będą szli, do godz. 9.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Pielgrzymka przejdzie ulicami: Katedralną, Świętokrzyską, Żeromskiego, Oleśnicką, Jedności Narodowej, Ołbińską, Trzebnicką, mostem Trzebnickim, Żmigrodzką i Kamieńskiego. Po wyjściu z Wrocławia przejdą przez Krzyżanowice, Psary. Malin (tu Msza św.), Wisznię Małą, Wysoki Kościół, Machnice i dotrą na nocleg do Trzebnicy.

Zapisy i grupy:

Zapisy i grupy:
Do końca lipca na pielgrzymkę można się zapisywać we wszystkich parafiach archidiecezji wrocławskiej. Od 30.07 do 1.08 zapisy odbywają się w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim "Wawrzyny" - Wrocław, ul. Bujwida 51 (w godz. 11-17) lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">pTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (informacja tel. 71 328-47-68)

Oto wykaz grup i księży przewodników:
Gr. 1 Pokutna Ks. Włodzimierz Wołyniec, Papieski Wydział Teologiczny, ul.Katedralna 4, Wrocław
Gr. 2 Paulińska O. Maksymilian Stępień, par. p.w. św. Mikołaja ul. Św. Antoniego 30, Wrocław
Gr. 3 Akademicka Ks. Grzegorz Tabaka, D.A. Maciejówka, pl. bp. Nankiera 17a Wrocław
Gr. 4 Oławska Ks. Marek Leśniak. par. p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia, pl. Św. Maksymiliana M. Kolbe 1l, Oława
Gr. 5 Oleśnicka Ks. Paweł Kotkowski, par. pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, ul. Łużycka 4 Oleśnica
Gr. 6 Brzeska Ks. Piotr Szwaj, par. p.w. Podwyższenia Krzyża św., ul. Pińska1, Brzeg
Gr. 7 Kąty Wrocławskie Ks. Paweł Jędrzejski, par. p.w. św. Piotra i Pawła, ul. Kościelna 2, Kąty Wrocławskie
Gr. 8 Salwatoriańska Ks. Łukasz Anioł, Salwatorianie ul. Jana Pawła II 3 Trzebnica
Gr. 9 Salezjańska Ks. Paweł Kajl Duszpasterstwo Akademickie "MOST" pl. Grunwaldzki 3 Wrocław
Gr. 11 Namysłowska Ks. Piotr Nowicki par. p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła ul. Kościelna 3 Namysłów
Gr. 12 Akademicka Ks. Piotr Bęza Duszpasterstwo Akademickie "Wawrzyny" ul. Bujwida 51 Wrocław
Gr. 13 Franciszkańska O. Arek Dąbek par. p.w. św. Karola Boromeusza ul Krucza 58 Wrocław
Gr. 14 Milicz Ks. Kamil Motyka par. p.w. św. Andrzeja Boboli ul. Spacerowa 2 Milicz
Gr. 15 Franciszkańska O. Mariusz Linik D.A. "Antoni" par. p.w. św. Antoniego ul. Kasprowicza 26 Wrocław
Gr. 16 Ks. Aleksander Radecki M.W.S.D. pl. Katedralny 14 Wrocław
Gr. 18 Karmelitańska O. Krzysztof Piskorz D.A. "Karmel" ul. Ołbińska 1 Wrocław

Gr.16 Duchowego uczestnictwa:

To grupa, która składa się z osób, które z różnych powodów nie są w stanie osobiście wybrać się pieszo do Częstochowy: chorych, niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, niemających urlopu czy zobowiązanych do opieki nad bliźnimi. W ten sposób powstaje najliczniejsza grupa pielgrzymów, która i sama może wiele duchowo zyskać, i innym wiele wymodlić. Rokrocznie w tej grupie uczestniczy ok. 2,5 tys. osób. Zgłoszeni uczestnicy grupy XVI otrzymają pielgrzymkowy znaczek oraz specjalnie przygotowany "Przewodnik".

Kapłanem - Przewodnikiem grupy jest ks. Aleksander Radecki.

Uczestnictwo:

W skład pielgrzymki wchodzi 16 grup zróżnicowanych tematycznie i wiekowo, np. grupa akademicka, pokutna, paulińska, franciszkańska, salezjańska itd.

W pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto zobowiąże się spełnić następujące warunki: zapisze się w swojej parafii (szczegóły u duszpasterzy) lub w Duszpasterstwie Akademickim do końca lipca br., powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu, przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych, będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników, przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania. Osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim. W trosce o własne bezpieczeństwo należy mieć przy sobie informację o stale przyjmowanych lekach i dokument stwierdzający o ubezpieczeniu zdrowotnym. Wszystkie rzeczy należy zapakować w worki foliowe. Na trasie jest możliwość w miarę możliwości zaopatrzenia się w chleb, nabiał (jogurt, mleko itd.) oraz w podstawowe artykuły spożywcze.