Przewodnik: ks. Paweł Samuel

ZAPISY NA TEGOROCZNĄ PIELGRZYMKĘ:
1. PARAFIA P.W. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W BRZEGU, ks. Paweł Samuel
tel: 694-212-338, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. PARAFIA MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI W BRZEGU DOLNYM, ks. Tomasz Latawiec, tel. 0-71/319 58 00, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. PARAFIA P.W. ŚW. WAWRZYŃCA W WOŁOWIE, ks. Wojciech Buźniak, tel. 71 389 33 88

Będzie także autokar (więcej informacji przy zapisach)
26.07 (wtorek) – godz. 19.00 – spotkanie organizacyjne.

Bagaże składamy 2 sierpnia od godz.5.30 do 5.55, ul. św. Marcina przy pomniku Papieża Jana XXIII, przy znaku grupy 6. WAŻNE! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

Brzeg Dolny, Brzeg i Wołów - to główne miejscowości, z których pochodzą pątnicy "szósteczki".

W tej grupie dochodzi do niezwykłego połączenia dwóch Brzegów - Dolnego i Opolskiego

Rozpiętość terytorialna między miejscami pochodzenia pielgrzymów jest dość spora. - Ten podział jest stały od wielu lat. Mimo, że pochodzimy z różnych miejsc to budujemy podczas pielgrzymki prawdziwą wspólnotę - zaznacza przewodnik, ks. Piotr Szwaj.

Szóstka jest rozpoznawalna na trasie dzięki flagom z "matematycznym" działanie, - To jest trochę zaskakujące i przewrotne działanie: "3x1=6". Trójka oznacza główne miasta, 1- to jeden cel, a 6 to oczywiście numer naszej grupy - dodaje. Kapłan podkreśla, że rozpiętość wiekowa uczestników jest spor. - Nie jesteśmy skonkretyzowani, chociaż klimat staramy się utrzymywać młodzieżowy, bo taka jest większość - wyjaśnia.

Grupa "6" jest dość liczna. W ubiegłym roku uczestników było ok. 200. - Jeśli ktoś nie ma wybranej grupy, to zapraszamy do nas. Na pewno nie będzie się nudził - zachęca ks. Piotr.