Przewodnik ks. Mateusz Wojciechowski
ZAPISY NA TEGOROCZNĄ PIELGRZYMKĘ

  • Zapisy na pielgrzymkę odbędą się w parafii NMP Matki Pocieszenia w Oławie, Kolbe 1 w dniach 27.07 - 29.07 godz. 17.00 - 19.00.
  • Spotkanie informacyjne dla wszystkich pielgrzymów odbędzie się 29.07 o godz. 18.00 Msza Święta, 18.30 Spotkanie. w Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia

    Bagaże składamy 2 sierpnia od godz.5.30 do 5.55, ul. św. Marcina przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, przy znaku grupy 4. WAŻNE! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy

ZAPISY także w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w D.A. "Wawrzyny"- Wrocław, ul. Bujwida 51 w dniach: Od 30.07 do 1.08. w godz. od 11.00 do 17.00, inf. Tel. 71 328-47-68

Ziemia oławska ma zawsze silną reprezentację na PPW

Nasza grupa skupia w sobie ludzi w bardzo różnym wieku pochodzących z Oławy oraz okolic. Wędrują z nami małżonkowie, rodziny z dziećmi, ludzie starsi oraz młodzież. Dzięki tej ogromnej różnorodności możemy się wzajemnie od siebie uczyć i poznawać. Wielu członków naszej grupy, którzy pielgrzymują już któryś z kolei raz mówią, że w Czwóreczce jest jak w rodzinie, w której troszczymy się wzajemnie o siebie i zawsze możemy liczyć na pomoc. Jesteśmy około 100 osobową grupą: głośną, rozśpiewaną i roztańczoną. W weekendy nasza grupa jednak fenomenalnie rośnie, ponieważ dołączają do nas pielgrzymi, którzy ze względu na pracę nie mogą przejść z nami całości, a nie mogą się pogodzić, by nie przejść z nami choć jednego dnia. Przewodnikiem grupy czwartej jest ksiądz Mateusz Wojciechowski.

 

 

Opis grupy archiwum.

Myślę, że czymś charakterystycznym w naszej grupie jest to, że w jej skład wchodzą całe  rodziny - mówi ks. Marek Leśniak, dotychczasowy przewodnik "czwórki", który w tym roku, ze względu na kontuzję, będzie pielgrzymował duchowo. Jak zaznacza grupy jednak nie opuści i będzie się starał mobilnie podążać jej śladem.

Oczywiście z racji, iż "czwórka" jest związana z konkretną miejscowością i okolicami przekrój wiekowy jest bardzo duży. - Ci młodsi mogą doświadczyć niezwykłego świadectwa tych, którzy wybierają się na szlak z małymi dziećmi. Na pewno jesteśmy też głośni i to jest piękne, że  tak wiele osób włącza się we wspólny śpiew - dodaje.

Grupa liczy ok. 100 osób. Wyjątkiem są dni weekendowe. Wtedy liczebność diametralnie się zmienia. - Od piątku do niedzieli jest nas nawet o 50-60 osób więcej. Dołączają te osoby, które np. ze względu na brak urlopu nie mogą wziąć udziału w całości wydarzenia - zaznacza ksiądz przewodnik. O czym to świadczy? Że "czwórka" wciąga i przyciąga. Jeśli raz się z nimi pójdzie, to później trudno się uwolnić... - Dlatego liczymy, że 2 sierpnia wyruszy nas spod katedry wrocławskiej bardzo dużo - dodaje kapłan.