Grupa XVIII - Karmelitańska

przewodnik: o. Krzysztof Piskorz OCD

Parafia Opieki œw. Józefa, Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia,
ul. Ołbińska 1,
Wrocław

Zapisy

Dodatkowe informacje: www.facebook.com/grupakarmelitanska18

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

a tu odnośnie grupy: http://www.pielgrzymka.pl/grupa18.php?open=grupy

 Zapisy do grupy:

- w niedzielę, 31 lipca w kościele po każdej Mszy św: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.                              

- w poniedziałek, 1 sierpnia na spotkaniu informacyjnym w klasztorze o 19:00 (po Mszy św. o 18:00),

- mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- w kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki w godz. 10:00-12:00 oraz 16:00-18:00.

- w dniach 30 lipca – 1 sierpnia w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymki w DA Wawrzyny, ul. Bujwida 51 pielgrzymki w punkcie informacji

Duchowe przygotowanie przed pielgrzymką:
Nowenna przed pielgrzymką do św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki 18. grupy karmelitańskiej, od 24. lipca do 1. sierpnia o 18:00 Msza św. z modlitwą nowenny.

Msza św. na wyjście: 1 sierpnia o 18:00 w kościele p.w. Opieki św. Józefa, ul. Ołbińska 1. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne w klasztorze, odbiór materiałów pielgrzyma, również zapisy.

Nocleg: istnieje możliwość noclegu w klasztorze z 1 na 2 sierpnia – po uprzednim zgłoszeniu.

Bagaże: 2 sierpnia w godz. 5:30 – 5:55 przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina.
WAŻNE! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy

Powrót z Częstochowy: autokarem, zapisy w parafii razem z zapisami na pielgrzymkę.

Opis grupy

2 sierpnia o godz. 6:00 z katedry wrocławskiej wyruszy, po raz 35. piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Już dziś warto sobie zarezerwować ten piękny sierpniowy czas (od 2 do 10). W tym roku pójdziemy pod hasłem „Radość Ewangelii”. Jest to niesamowity czas działania Pana Boga przez wstawiennictwo naszej niebieskiej Mamy. Nie chcemy Cię do tego przekonywać, bo Ty sam musisz poczuć ten wyjątkowy klimat rekolekcji w drodze. Proponujemy Ci już dziś, byś poszedł z nami w grupie karmelitańskiej, która po raz trzeci wyrusza pod numerem 18. Tworzymy nową grupę z duchowością Karmelu. Zapraszamy także do udziału wspólnoty i duszpasterstwa karmelitańskie z innych miast. Jest to jedna wielka Rodzina Karmelitańska i nie może tam Ciebie zabraknąć. Zapewniam Cię, że jesteś nam potrzebny, tym bardziej teraz, kiedy grupa jest u początków istnienia i daje fundament na przyszłe lata. Zapraszamy Cię do nowego, karmelitańskiego szlaku z duchowością świętych Karmelu. Nie daj się namawiać! BądŸ tym, który z zapałem odpowie na nasze zaproszenie i pociągnie jeszcze innych do tej grupy.
Czekamy na Ciebie i ufamy, że przyjmiesz to zaproszenie z wielką radością. 

Jeśli jesteś osobą uzdolnioną muzycznie, tzn. grasz, śpiewasz zapraszamy Cię do diakonii muzycznej. Zabierz ze sobą gitarę, czy też inny instrument, typu: bongosik, skrzypeczki... 

Siostro, Bracie jeśli jesteś chętny, by współtworzyć służby grupowe - porządkową, medyczną czy kwatermistrzowską, by służyć innym - zgłoś to przy zapisach.

Oczywiście jeśli jesteś spoza Wrocławia, masz możliwość noclegu z 1 na 2 sierpnia w naszym klasztorze. Daj tylko znać, że chcesz do nas dołączyć, potrzebujemy Ciebie,                      by stworzyć ogólnopolską grupę karmelitańską na Jasną Górę. 

 Bądźmy w jednej Rodzinie Karmelu na chwałę naszego Pana i Matki Najświętszej, a także ku naszemu wzrostowi w wierze opartej na duchowości Świętych Karmelu.

Siostro, Bracie, chodź z nami - z "Karmelami" do tronu Królowej Polski!