Chorzy i ci, którzy nie mogą iść na pielgrzymkę z innych powodów, mogą wziąć w niej udział w sposób duchowy.

Pod tym znakiem duchowo pielgrzymuje ponad 2 tys. Pątników. Symbolem obecności na trasie tych, których fizycznie z nami nie ma, jest niesiony w grupie pokutnej znak z numerem 16. On ma przypominać, że każdy z nas niesie na Jasną Górę nie tylko swoje intencje - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w wielu parafiach archidiecezji będą się odbywały specjalne nabożeństwa w łączności z pątnikami. - Przygotowaliśmy też specjalne przewodniki. Duchowi uczestnicy znajdą w nich omówienie tajemnicy dnia, czytania mszalne i krótkie rozważania. Wszystko to ma służyć głębszemu przeżywaniu tego szczególnego czasu - zaznacza. Zachęca również, by w sposób formalny dołączyć do grupy 16. - Zapisy są prowadzone w niemal każdej parafii. Dzięki temu mamy pewność otrzymania wspomnianych materiałów - tłumaczy. Oprócz tego przewodniki będą dostępne od 30 lipca do 1 sierpnia od 11.00 do 17.00 w biurze pielgrzymkowym na ul. Bujwida 51.

Kolejną propozycją i ułatwieniem duchowego uczestnictwa są codzienne audycje w Katolickim Radiu Rodzina w czasie trwania pielgrzymki w dniach od 2 do 10 sieprina. Główne studio pielgrzymkowe rusza o 13.10. Zaproszeni goście opowiadać będą o swoich wrażeniach z pielgrzymowania i o tym, co się dzieje na trasie. Druga, krótsza audycja z relacją z pątniczego szlaku będzie rozpoczynać się o 20.30.

Oczywiście zachęcamy do regularnego odwiedzania serwisu pielgrzymka.pl. W czasie trwania pielgrzymki nie braknie aktualności z trasy, codziennie nowych zdjęć i wideotransmisji Mszy św.