przewodnik: o. Oskar Maciaczyk OFM
Strona internetowa grupy: www.zlota15.pl
Parafia p.w. św. Antoniego, ul. Kasprowicza 26, Wrocław
Zapisy 2016
Przy parafii św. Antoniego na Alei Jana Kasprowicza 26.
• Zapisy: codziennie od 29 lipca w godzinach 19.00-20.30 w „cukierence” przy kościele.
• Spotkanie dla pielgrzymów i wspólna modlitwa w poniedziałek 1 VIII: Msza św. o 18.30, po niej Apel Jasnogórski, wspólna modlitwa w kościele dla pielgrzymów, ich rodzin oraz pielgrzymów idących duchowo.
• Bagaże: można składać w „Cukierence” 1 sierpnia 19.00 - 20.00 lub rano 2 sierpnia przed wyruszeniem, do godz. 6.00. Bagaż należy podpisać imieniem i nazwiskiem. W grupie 15 wszystkie bagaże należy oznaczyć żółtą wstążką.

Pielgrzymka pod sztandarem św. Franciszka z Asyżu i z hasłem "Radość Ewangelii" to doskonałe połączenie, którego doświadczycie w grupie nr 15. A tam jeszcze mały akcent hip-hopowy…

Brązowi franciszkanie mają stałych fanów.

Będzie nam miło, jeśli ktoś dołączy właśnie do nas. Piętnastka ma swój charakterystyczny rys, może to zabrzmi dziwnie w kontekście całej pielgrzymki, ale nasza grupa lubi i słucha uważnie Słowa oraz modli się. Nazwałbym nas grupą modlitewną. Maksymalnie umożliwiamy pielgrzymom spotkanie z Panem Bogiem – charakteryzuje  o. Mariusz Linik. Wielu mówi, że grupa 15 jest wymodlona i zdyscyplinowana. Nie ma żadnej trudności z zachowanie ciszy i modlitwą w skupieniu. Nie brakuje także elementów dużego rozśpiewania i radości.

Jeżeli chcesz doświadczyć dużo radości franciszkańskiej pod ogólnym hasłem pielgrzymki, dołącz do nas. Duży człon stanowią młodzi ludzie z D.A. „Antoni” i innych wspólnot franciszkańskich z Karłowic.

Franciszkańska brązowa piętnastka liczy około 150 osób.Ważne jest, aby ludzie w ogóle zechcieli pielgrzymować. Nie muszą iść konkretnie z nami, ale fajnie, gdyby przeszli na własnych nogach te 225 kilometrów bo każdy ma za co Panu Bogu dziękować i o co prosić – zachęca o. Mariusz Linik. Zaznacza on, że piesza pielgrzymka to doskonała forma rekolekcji, która dotyka naszej fizyczności poprzez wysiłek oraz ożywia ducha. Żyjemy we wspólnocie przez te kilka dni. Słuchamy nauczania, rozważamy Słowo Boże, modlitwy się w różnorodny sposób. Pan Bóg ma wówczas do nas większy dostęp - tłumaczy franciszkanin. Wędrówka na Jasną Górę odrywa nas od codziennego życia, obowiązków, schematów. Kieruje nasza uwagę ku Najwyższemu. Oto bardzo trudno w zabieganej rzeczywistości.