Przewodnik: o. Piotr Bęza CMF

www.wawrzyny.wroc.pl  lub   https://www.facebook.com/events/246567509050303/

Więcej informacji u Mateusza Musioła – 517 297 581 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piszcie też na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. stacjonarny 71 328 47 68 w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny - Wrocław, ul. Bujwida 51 (dzwonić najlepiej po południu). A także w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymki w D.A. Wawrzyny w dniach od 30.07 do 01.08.  w godz. od 11.00 do 17.00 Inf. tel. 71 328-47-68

1 sierpnia o godz.19.00 msza św., po mszy spotkanie organizacyjne w kaplicy akademickiej
Nocleg dla osób z poza Wrocławia; istnieje możliwość przenocowania w duszpasterstwie na karimatach ale trzeba to wcześniej zgłosić.
Składanie bagaży: 01.08. od godz.18.00 do 18.50, w DA "Wawrzyny" na ul Bujwida 51, a 2.08. od godz. 5.30 do 5.55, ul. św. Marcina przy pomniku św. Jana XXIII przy znaku gr.12. WAŻNE!  Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy

Różnorodność członków grupy potwierdza jej otwartość. Łamią schemat: "tylko ludzie młodzi, tylko studenci". To największa z pielgrzymkowych grup.

Dwunastka to największa grupa pielgrzymkowa. Tworzy ją przede wszystkim DA "Wawrzyny" oraz absolwenci .

Jesteśmy grupą akademicką, co nie znaczy, że tylko studencką. Choć wywodzimy się z DA „Wawrzyny”, idą z nami również osoby, które po prostu sympatyzują z ks. Orzechem lub byli kiedyś studentami, może związanymi z "Wawrzynami". Można powiedzieć, że przekrój wiekowy jest bardzo szeroki. Od dzieci na rękach rodziców poprzez młodzież i małżeństwa, a są i starsi, którzy od 35 lat, czyli do początku, wędrują z wrocławską pielgrzymką - opowiada przewodnik, o. Piotr Bęza CMF. Różnorodność członków grupy nr 12 potwierdza jej otwartość. Nie zamyka się ona w schemacie „tylko ludzie młodzi, tylko studenci”.

Jesteśmy nastawieni na wszystkich, którzy chcą przeżyć dobrze te rekolekcje w drodze. Przyjmujemy wszystkich chętnych pod swoje skrzydła i co ważne, na szlaku wiele się od siebie uczymy. Młodsi od starszych mądrości życiowej, a starsi od młodszych entuzjazmu i spontaniczności  -wyjaśnia kapłan.

Dwunastka akademicka to najliczniejsza grupa w całej pielgrzymce. Od lat liczy ok. 300 osób. W czym tkwi sukces? Przewodnik gr. 8, salwatorianin Łukasz Anioł stwierdził żartobliwie, że to z powodu zapisów, które są prowadzone przy ul. Bujwida u „Wawrzynów”. Myślę, ze jest wręcz odwrotnie. Ostatnio dowiedziałem się, że ludzie z naszego duszpasterstwa właśnie zniechęcają do wstępowania do „dwunastki”, a namawiają do zasilenia szeregów innych grup. Raczej nie mamy parcia na ilość i nie patrzymy numerycznie, choć liczna ekipa jest małym powodem do dumy - mówi o. Piotr.

Od razu jednak zwraca uwagę, że duża liczebność niesie za sobą też minusy pod względem organizacyjnym oraz duszpasterskim.

To trochę trudniejsza sprawa prowadzić tak dużą grupę, ogarnąć wszystkich i pozwolić, żeby czuli się jak w domu. Czasem czuję silne zdziwienie, że mija ostatni dzień pielgrzymki, a ja widzę nowe twarze. Chciałbym natomiast wszystkich znać z imienia i to jest jakiś ból. Dlatego nigdy nie staramy się mówić: „Z tymi nie idźcie, chodźcie do nas” - puentuje klaretyn.