Przewodnik: ks. Piotr Nowicki


ZAPISY NA TEGOROCZNĄ PIELGRZYMKĘ:
Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Kościelna 3, Namysłów

zapisy w niedziele: 24.07 i 31.07 w domu katechetycznym w godzinach od 18.00 do 20.00.

grupa wyrusza 05.08. Spod Liceum Ogólnokształcącego o godz. 6.00. Bagaże składamy dzień wcześniej 04.08 od godz. 17.00 do 21.00.

Ich droga na Jasną Górę jest najkrótsza, bowiem dołączają do pielgrzymki dopiero trzeciego dnia, gdy ta przechodzi przez ich miasto.

Jedenastka ma najkrótszą drogę na Jasną Górę. Pątnicy dołączają do kolumny dopiero trzeciego dnia, gdy PPW przechodzi przez ich miasto. Grupa namysłowska to kawał historii. Dlaczego? Bo tradycja pieszego wędrowania do Częstochowy jest tu żywa od lat 70. XX w., czyli z czasów na długo przed wyruszeniem pierwszej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

 Jesteśmy bardzo zróżnicowani. Każdego roku idą gimnazjaliści, licealiści i studenci, ale także starsi - mówi przewodnik, ks. Piotr Nowicki. Podkreśla przy tym, że grupa łączy w sobie kilka charyzmatów. - Chcemy, by wszyscy znaleźli u nas coś dla siebie - dodaje i zaznacza, że warto się samemu przekonać jak jest w "jedenastce". Elementem, który może przyciągać, jest świetnie przygotowany śpiew. - Mamy bardzo dobry i zgrany zespół, który świetnie się rozumie i przede wszystkim gra razem od lat. Myślę też, że taką cechą, która jest dla nas charakterystyczna, jest otwartość - dodaje ks. Piotr. Uważa, że wszystkie te czynniki i kameralność pozwalają zbudować w ciągu kilku dni głębokie relacje między ludzkie. - To się da odczuć. Zazwyczaj jest nas około setki i zapewne w większości się znamy.