Książka - Dopokąd idę

Książka "Dopokąd idę" to, publikacja poświęcona Wrocławskiej...

Czytaj więcej

Zapisz się do Bożej Chmury

Zapraszamy do zapisywania się do Nubes Dei (Bożej Chmury)...

Czytaj więcej

Do pielgrzymki coraz bliżej. Kilka porad medycznych jak sie przygotować, co kupić i z sobą zabrać aby bezpiecznie przejść pielgrzymkę.
Pielgrzymka – poradnik medyczny (i nie tylko)

1. Jak się przygotować do pielgrzymki pod kątem medycznym?
Po pierwsze zabierze ze sobą swoje leki, które przyjmujesz na stałe i nie zapomnij ich zażywać codziennie - dzięki temu utrzymasz swoje zdrowie na odpowiednim poziomie oraz inni nie będą musieli się o Ciebie martwić.
Po drugie zabierz ze sobą leki ogólnodostępne, które mogłyby Ci się przydać podczas wędrowania m.in. leki przeciwbólowe, rozkurczowe, leki przeciwalergiczne, wapno musujące,
Po trzecie nie zapomnij o podstawowych opatrunkach takich jak, plastry na pęcherze oraz drobne rany, talk do stóp, bandaż elastyczny na przeciążone kolana, kostki.
2. Jak zadbać o siebie podczas pielgrzymki?
Podczas upalnych dni nie zapomnij o uzupełnianiu płynów. Nie pij tylko wody!!! Rozpuść w niej multiwitaminę, dodaj sok, elektrolity, płyny izotoniczne, które pozwolą na utrzymanie właściwego poziomu elektrolitów.
W słoneczne dni nie zapomnij o nakryciu głowy, chroń się przed udarem cieplnym. Przed słońcem chroń również swoje ramiona, kark, twarz oraz kolana. Pamiętaj o używaniu kremów z wysokim filtrem UV
Podczas dni chłodnych i deszczowych nie zapomnij o ciepłym ubraniu (w tym m.in. czapce, rękawiczkach, bieliźnie termoaktywnej) oraz odzieży przeciwdeszczowej, pelerynie oraz parasolu. Gdy Twoje buty oraz ubranie przemokną zmień tę odzież jak tylko przestanie padać lub podczas postoju.
Życzymy Ci abyś zdrowo doszedł:))